Geçmişten Bu Güne

Takımımız ilk olarak 2015-2016 sezonunda 13 kişilik (10 gönüllü 3 mentor) bir ekip ile FIRST ‘te yer aldı.

Takımımız Şişli Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi ‘nin robot takımı olarak D-BLOK adı ile off-seasion da yer almış ve başarılı bir çıkış yaparak dikkatleri üzerine çekmiştir. Off-Seasion da alınan 3 ödül (girişimcilik ,final takımı ve en yüksek skor) takımı yarışmanın en iyileri arasına sokmuş ve Wisconsin Regional için hak kazanmıştır.

Zaman içerisinde takımda değişiklikler olmuş ve takımın ismi IstanBulls olarak değiştirilmiştir ,gönüllüler içerisinde de değişiklikler olmasına karşın takım ‘da büyümeye gidilmiş ve 350 aday üye ve 25 kişilik A-Takımı oluşmuştur.

Wisconsin Regional için robot yapımını bitiren Isranbulls yolculuk için gerekli hazırlıkların da sonuna yaklaşmakta.

Takımı büyütürken önemli çalışmalar yapılmış ve 6000’ kişilik okulumuzun 1000 kişilik bir öğrenci bölümü ne konferanslar düzenlenmiş, veli toplantılarında 30 dakikalık seminerler ile FIRST ı ve 6064 IstanBulls hakkında bilgilendirmiş ,FLL için Ali Yalkın İlk ve Orta Okulu ile çalışmalar düzenlemiş ,Facebook adresinde 284 takipçi ye ulaşmış ”FRC on the Turkish news” başlıklı gönderimiz 3,4K ya ,instagram da ki takipçi sayımız 101 kişiye ulaşmış ve 117 gönderi paylaşımı yapılmıştır.

Diğer sosyal medya adreslerinde de paylaşımlarda bulunan 6064 IstanBulls takımı her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Tüm bunlar yaşanırken bize olan güven ve destekleri için sponsorlarımıza teşekkürler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir