San Diego Hakkında Biraz Bilgi

sandiego

San Diego ABD’nin güney-batısında bulunan Kaliforniya Eyaleti’nin ikinci, ABD’nin ise 9. En büyük şehridir. Meksika ile sınırı olan bir sahil kentidir. Nüfusu ise 1.300.000’dir. ABD’nin Florida’dan sonra ki en popüler tatil şehri olan San Diego aynı zamanda denizcilik alanında da çok gelişmiştir. ABD’nin ana deniz filosu bu şehirde yer almaktadır.

Şehir tatil otelleri, kumsalları, dünyaca ünlü tema parkları ve hayvanat bahçeleriyle dünyada büyük ün yapmıştır. Özellikle San Diego’ya en yakın şehir olan Meksika’nın Tijuana şehriyle arasında önemli bir turizm faaliyeti bulunmakla birlikte, ABD’nin doğu yakasında yaşayan birçok vatandaş tarafından kumsal tatili için tercih edilir.

San Diego gezip görülecek yerler bakımından da zengindir. Subtropikal iklimi ve konumu nedeniyle ülke içinden ve Meksika’dan daha çok turist çeken San Diego, yıllardır yaz tatilcilerinin popüler şehirlerinden biri olmuştur.
Şehrin sloganı ise “Amerika’nın en güzel şehri” olarak bilinmektedir.

 

San Diego İlklimi

19072015-hava-durumu-141614

San Diego, ağırlıklı olarak orta kurulukta ılık bir iklimine sahiptir. Yıl boyunca güneşli ılık bir hava hakimdir. Yazları çok sıcak ve bunaltıcı olmayan, kışları ise oldukça ılıman geçen ideal ikilimi ile Amerika´nın en dengeli iklimine sahiptir. Kar hiç yağmaz, Aralık ve Mart ayları arasında yılın en güçlü yağışlarını almaktadır. Kıyıdan 5 – 10 mil içeri girdiğinizde çöl iklimi görülmeye başlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir